O nás

WINE EXPERT je rodina. Celý náš tím spája nevýslovná emócia k vínu a tento vzťah k vínu predstavuje náš životný štýl.
Naša firma vznikla v roku 2010, keď si David so sestrou Denisou otvorili vinotéku na podnet priateľov, známych a obyvateľov Záhorskej Bystrice. Davidovo pôsobenie vo vinárskej oblasti predurčovalo kvalitný výber vín, po ktorom naši zákazníci neostali chladní.
 
Dnes náš WINE EXPERT tím tvoria profesionálni someliéri, pre ktorých je práca záľubou a vášňou zároveň. Svoje vedomosti neustále prehlbujú a sú držiteľmi mnohých osvedčení a certifikátov. Získané poznatky radi odovzdávajú spriazneným milovníkom vín na školeniach a taktiež na degustáciách, ktoré organizujeme na akciách/eventoch na mieru alebo v našej vinotéke.
 
Distribúcia
Prirodzeným vývojom sme sa z maloobchodu posunuli k veľkoobchodu, pričom vína dovážame našim zákazníkom priamo od vinárov zo Slovenska aj zahraničia. Náš tím skúsených someliérov objavuje, degustuje a následne starostlivo vyberá vína ušľachtilých vinárstiev, aby sme vám mohli ponúknuť nielen kvalitný tovar, ale aj obohatiť vaše vedomosti, chute a emócie.
 
Nájdete u nás vína nielen z Francúzska a Talianska, ale aj z Nemecka, Rakúska či Maďarska. Naopak naše slovenské vína vyvážame do Švajčiarska, Monaka, Nemecka (na výletné riečne lode), Belgicka, Francúzka dokonca aj do Taiwanu.
Spoznávať nové, predávať to ďalej a tie výnimočné chute a vône vín sú práve tým, čo obohacuje vinársky svet. Sme radi, že môžeme byť toho súčasťou.
 
 
Zabezpečujeme:
  • Distribúciu vín zo Slovenska a zahraničia
  • Poradenstvo pri kúpe vína a jeho vhodnom doplnení ku gastronómii
  • Zostavenie vínnych kariet (audit vínnych kariet)
  • Someliérske služby, degustácie a školenia (preškolenia)
  • Akcie/eventy na mieru – víno a inventár na akcie/eventy + služby (someliér, výklad, poradenstvo) pre firemnú klientelu alebo eventové agentúry (ako dodávateľ)